MedConnect – Wspieranie przyszłych liderów ochrony zdrowia
Program stażowy „MedConnect: Wspieranie przyszłych liderów ochrony zdrowia” jest skierowany do wyróżniających się studentów ostatniego roku studiów magisterskich kierunku farmacja.
CEL | Program ma na celu wybór grona studentów oraz umożliwienie im zdobycia specjalistycznej wiedzy, umiejętności praktycznych i kompetencji niezbędnych w wykonywaniu pracy zawodowej w przemyśle farmaceutycznym poprzez odbycie stażu w międzynarodowej firmie biofarmaceutycznej. Program stażowy będzie miał również pozytywny wpływ na rozwój kadry w sektorze biomedycznym w Polsce, gdyż przyczyni się do zwiększenia liczby sukcesów przyszłych absolwentów szkół wyższych oraz umożliwi rozwijanie zróżnicowanej kadry w przemyśle farmaceutycznym poprzez odpowiednie przygotowanie dobrze wykwalifikowanych i osiągające wysokie wyniki studentów. |
DLA KOGO | Studenci ostatniego roku studiów magisterskich kierunku farmacja polskich uczelni biorących udział w programie MedConnect: 1. Uniwersytet Medyczny w Łodzi, 2. Warszawski Uniwersytet Medyczny, 3. Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, 4. Uniwersytet Medyczny w Lublinie, 5. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, 6. Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, 7. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, 8. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, 9. Gdański Uniwersytet Medyczny, 10. Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, 11. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. |
PRZEBIEG | Program stażowy organizowany przez MSD w ramach Warsaw Health Innovation Hub skierowany jest do studentów ostatniego roku studiów magisterskich kierunku farmacja. MSD Polska, główny organizator stażu, we współpracy z dziekanami wydziałów farmaceutycznych polskich uczelni wyższych, w dwuetapowym procesie rekrutacji wybierze ostatecznie minimum 10 najlepszych wyróżniających się studentów, którzy otrzymają możliwość odbycia stażu w następujących działach firmy MSD: Dział Badań Klinicznych, Dział Biznesowy Human Health. Każdy stażysta po zakończeniu stażu otrzyma poświadczenie odbycia stażu wraz z potwierdzeniem nabytych umiejętności i doświadczenia w formie certyfikatu wydanego przez MSD. W ramach projektu jest powołana Rada Programowa, w skład której wchodzą przedstawiciele Agencji Badań Medycznych, przedstawiciele MSD oraz przedstawiciel środowiska naukowego. Głównym zadaniem Rady będzie monitorowanie prawidłowego przebiegu stażu. |
TERMINARZ | Rekrutacja do programu rozpocznie się jesienią 2024. Długość stażu wyniesie sześć lub dwanaście miesięcy, staż będzie realizowany w okresie od 15 kwietnia 2025 roku do 15 kwietnia 2026 roku. Proces rekrutacji będzie podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie nastąpi preselekcja na wydziałach farmaceutycznych polskich uczelni, a Dziekani wybiorą maksymalnie 3 kandydatów z każdej uczelni, którzy otrzymają list polecający od uczelni. W drugim etapie, kandydaci aplikują na stanowisko stażysty poprzez link, załączając list polecający od uczelni. Firma MSD dokona dalszej selekcji spośród maksymalnie 33 poleconych przez uczelnię studentów, wybierając minimum 10- ciu do odbycia stażu. Etapy rekrutacji: Etap 1 1. Ogłoszenie i promocja stażu na uczelniach (do końca października 2024). 2. Nabór i preselekcja na uczelni (listopad – grudzień 2024). 3. Przesłanie wybranym kandydatom listów polecających z uczelni wraz z linkami do rekrutacji w MSD (do 31 grudnia 2024). 4. Aplikowanie przez kandydatów na wskazane ogłoszenie (do 31 stycznia 2025). Ważne – kandydat/ka musi załączyć list polecający uczelni. Etap 2 1. Spotkania rekrutacyjne i selekcja w firmie MSD (1 lutego – 14 marca 2025). |
ORGANIZATORZY | MSD Polska Sp. z o.o. w ramach Warsaw Health Innovation Hub Inni uczestnicy przedsięwzięcia: Dziekani wydziałów farmaceutycznych polskich uczelni wyższych |
PATRONAT | Patronat nad programem objął Prezes Agencji Badań Medycznych. – Wyrażam duże poparcie dla inicjatywy MSD Polska w zakresie realizacji programu stażowego, ponieważ jego założenia i cele zbieżne są ze strategią edukacyjną Agencji Badań Medycznych. Wspólnie dostrzegamy potrzebę inwestycji w działania, które docelowo wzmocnią rozwój kompetencji i wiedzy polskich kadr medycznych. Wierzymy, że program stażowy będzie miał pozytywny wpływ na rozwój kadry w sektorze biomedycznym w Polsce, gdyż przyczyni się do zwiększenia liczby sukcesów przyszłych absolwentów szkół wyższych oraz umożliwi rozwijanie zróżnicowanej kadry w innowacyjnym przemyśle farmaceutycznym poprzez odpowiednie przygotowanie dobrze wykwalifikowanych i osiągających wysokie wyniki studentów. Poziom kształcenia na kierunkach farmaceutycznych w Polsce jest wysoki i cieszę się, że możemy pochwalić się naszymi najlepszymi absolwentami, jednocześnie podkreślając potencjał naszych kadr i systemu kształcenia. Gratuluję i życzę sukcesu w misji edukacyjnej i pielęgnowaniu talentów w sektorze innowacyjnej medycyny i opieki zdrowotnej i liczę, że nie będzie to ostatnia edycja tej wspaniałej inicjatywy. – podsumował prof. dr hab. n. med. Wojciech Fendler, Prezes Agencji Badań Medycznych. |
REGULAMIN | https://www.msd.pl/wp-content/uploads/sites/61/2024/10/Regulamin_programu_stazowego_MedConnect__002__.pdf |
MedConnect: Enabling Future Medical Leaders
Jakie są cele programu stażowego MedConnect: Enabling Future Medical Leaders?
Celem programu jest wybór minimum 10 studentów kierunku farmacja i umożliwienie im zdobycia specjalistycznej wiedzy, umiejętności praktycznych i kompetencji niezbędnych w wykonywaniu pracy zawodowej w przemyśle farmaceutycznym poprzez odbycie stażu w międzynarodowej firmie farmaceutycznej MSD Polska.
Jakie są korzyści dla studentów odbywających staż w ramach programu?
Program umożliwi studentom zdobycie doświadczenia zawodowego, profesjonalne przygotowanie do pracy na rynku komercyjnym, rozwijanie kariery w przemyśle farmaceutycznym oraz pracę w międzynarodowym środowisku. Studenci będą również mogli uczestniczyć w spotkaniach edukacyjnych i inspiracyjnych z przedstawicielami różnych działów MSD.
Jaka jest długość stażu w firmie MSD?
Staż będzie trwał od 6 do 12 miesięcy.
Jakie są obszary stażu w firmie MSD?
Studenci będą mieli możliwość odbycia stażu w obszarach takich jak Dział Badań Klinicznych oraz Dział Biznesowy Human Health.
Czy staż odbywa się w pełni stacjonarnie?
Stażysta, podobnie jak nasi pracownicy, ma możliwość pracy zdalnej zgodnie z naszym regulaminem. Konkretna częstotliwość pracy zdalnej jest dostosowywana do specyfiki danego działu, co pozwala na elastyczność i optymalne dopasowanie do potrzeb stażysty oraz organizacji.
Do ilu działów można zaaplikować?
Studenci mogą aplikować na wszystkie otwarte rekrutacje. Wybór na dany staż będzie dokonywany przez MSD na bazie dostępności stanowisk w danych działach.
Jakie są kryteria naboru?
· Biegłe posługiwanie się językiem polskim
· Znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż średnio zaawansowany
· Doświadczenie w koordynowaniu inicjatyw/projektów
· Rozwinięte umiejętności komunikacyjne
· Proaktywne podejście w rozwiązywaniu problemów
· Otwartość na pracę w zespole
· Znajomość pakietu MS Office
· Gotowość do brania odpowiedzialności na wczesnych etapach kariery
· Ciekawość, otwartość i poszukiwanie nowych wyzwań/ możliwości w organizacji
Jak będzie przebiegać rekrutacja do programu stażowego?
Proces rekrutacji będzie podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie nastąpi preselekcja na wydziałach farmaceutycznych polskich uczelni, a Dziekani wybiorą maksymalnie 3 kandydatów z każdej uczelni, którzy otrzymają list polecający od uczelni. W drugim etapie, kandydaci aplikują na stanowisko stażysty poprzez link, załączając list polecający od uczelni. Firma MSD dokona dalszej selekcji spośród maksymalnie 33 poleconych przez uczelnię studentów, wybierając minimum 10- ciu do odbycia stażu.
Etapy rekrutacji:
Etap 1
1. Ogłoszenie i promocja stażu na uczelniach (do końca października 2024)
2. Nabór i preselekcja na uczelni (listopad – grudzień 2024)
3. Przesłanie wybranym kandydatom listów polecających z uczelni wraz z linkami do rekrutacji w MSD (do 31 grudnia 2024)
4. Aplikowanie przez kandydatów na wskazane ogłoszenie (do 31 stycznia 2025)
o Ważne – kandydat/ka musi załączyć list polecający uczelni
Etap 2
1. Spotkania rekrutacyjne i selekcja w firmie MSD (1 lutego – 14 marca 2025)
W jaki sposób dowiem się o wynikach procesu rekrutacyjnego?
Na drugim etapie rekrutacji w firmie MSD, kontakt z kandydatami będzie odbywał się bezpośrednio przez rekruterów z MSD Polska.
Czy staż jest płatny?
Staż w firmie MSD Polska jest płatny. Studenci otrzymają wynagrodzenie za czas trwania stażu zgodnie z warunkami umowy o pracę.
Czy koszty związane z przyjazdem na spotkanie rekrutacyjne są refundowane?
Koszty związane z przyjazdem na spotkanie rekrutacyjne zazwyczaj nie są refundowane.
Czy mogę liczyć na refundowanie kosztów wynajmu mieszkania lub dojazdu na staż?
Nie refundujemy kosztów pobytu, dojazdu, zakwaterowania ani utrzymania.
Czy stażysta realizujący staż w innym mieście niż miejsce zamieszkania może liczyć na pomoc w wynajmie mieszkania?
Nie refundujemy kosztów pobytu, dojazdu, zakwaterowania ani utrzymania.
Jakie są szanse, że po stażu zostanę zatrudniony?
Decyzja zatrudnienia po stażu zależy od oceny umiejętności, zaangażowania i osiągnięć stażysty, jak również od bieżących potrzeb i możliwości firmy.
Szczegóły programu MedConnect są również dostępne na stronie Warsaw Health Innovation Hub:
PL-NON-01499 wyd. 09_2024